Gano Cafe Classic
Gano Coffee Classic
Gano Kahve Klasik

Organik Germanyum Nedir Faydalari Nelerdir

Organik Germanyum Nedir? Faydaları Nelerdir?

Organik Germanyum nedir faydaları nelerdir


Organik germanyum, kimyasal biskarboksietil germanyum seskioksit (organo germanyum, germanyum-132 veya Ge-132 olarak da bilinir) için yaygın bir isimdir. Organik germanyum, terapötik etkileri hakkında çok sayıda makalenin yayınlanmasının ardından ilgi uyandırmıştır.

Organik Germanyumun Terapötik Etkileri

Germanyum tüm canlı bitki ve hayvan maddelerinde mikro eser miktarda bulunur. Terapötik özellikleri arasında immüno-zenginleştirme, oksijen zenginleştirme, serbest radikal süpürme, analjezi ve ağır metal detoksifikasyonu bulunur. Toksikolojik çalışmalar, Germanyum'un vücuttan hızlı emilimini ve ortadan kaldırılmasını ve güvenliğini belgelemektedir. Klinik çalışmalar ve on yıldan uzun süredir özel uygulamalarda kullanılması, Germanyum'un kanser, artrit ve yaşlılık osteoporozu gibi çok çeşitli ciddi rahatsızlıkların tedavisinde etkinliğini göstermiştir. Germanyumun, interferon, makrofajlar, T-baskılayıcı hücreler ve doğal öldürücü hücre aktivitesinin arttırılması dahil olmak üzere anti-viral ve immünolojik özellikleri, AIDS'in tedavisinde ve / veya önlenmesinde olası etkinliğini göstermektedir. PUBMED

Gano Excel Excellium - Excellium Gold ve Organik Germanyum

Organik germenyumda son noktaya gelindiğinde şu anda dünya üzerinde Gano Excel Excellium ve Excellium Gold içerisinde bulunan Organic Germanium en yüksek seviyededir. Bu da 12 yıllık AR-GE çalışmaları sonunda elde edilmiştir. Şöyle ki; Dünya üzerinde 400 yakın çeşidi bulunan reishi mantarlarından en aktif bileşene sahip olan 6 adedinin özel karışım formülü ile %100 organik üretilen Gano Excel Ganodermanın 20. gününde hasat edilmesi ile en yüksek Organik Germanyum seviyesinde olduğu tespit edilmiştir. Şu an kapsül halinde sunulan Gano Excel Excellium ve Excellium Gold en yüksek organik germanyumu ihtiva eden tek besin takviyesidir. 

Organik germanyum ve Kanser ile Deneyimlerim
Profesör Serge Jurasunas tarafından

50 yıllık uygulamam boyunca, özellikle kanser ve diğer dejeneratif hastalıkları tedavi etmek için araştırdığım birçok doğal bileşik kullandım. Japon araştırmacı K.Asai'nin organik germanyum seskioksitini profesyonel yaşamımdaki en ilginç, etkili ve büyüleyici deneyimlerden biri olarak hatırlıyorum.
     
Alfred Vogel ve ben her ikimiz de yakın temastaydık ve bir gün Dr. Vogel Japonya'dan geri geldiğini söylemek için beni aradı ve Dr.Asai tarafından geliştirilen germanyum adı verilen kanseri tedavi etmek için yeni bir madde duyduk. Fransa'nın Aix en Provence şehrinde kurduğum 1974 Uluslararası Kongresi'nde konuşmaya davet etmemi önerdi. Sonra K. Asai'yi davet ettim ve nazikçe kabul etti.

O zaman, germanyum neredeyse Japonya'da bilinmiyordu ve Batı dünyasında tamamen bilinmiyordu; ama sezgim, burada sahip olduğumuz şeyin yakında birçok ülkede benimsenecek mucizevi bir bileşik olduğunu söyledi. Dr.Asai'nin Germanium-Miraculous Cure adlı kitabının yayınlanmasından büyük ilgi çekmeye başladığından beri yanılmadım Aslında, ertesi yıl kanser konvansiyonu için Los Angeles'a davet edildim. Dersimde germanyum tanıttım; ancak o zamanlar izleyicinin etkisini anlaması için henüz çok erkendi.
     
Kliniğimde organik germanyum veya Geoxy 132 kullanımında erken benimseyen biriydim.

İlk olarak 1967 yılında Asai Germanyum Enstitüsü'nde K. Asai ve ekibi tarafından sentezlendi ve üretildi. Organik germanyumun inanılmaz iyileştirici güçleri olduğunu keşfettim. Temel olarak, germanyum kömür madenlerinde elektriksel özelliklere sahip organik, yarı metal bir yarı iletkendir; ama Asai de iyileştirici özelliklerini keşfetti. 1980'de Asai Germanyum Enstitüsü ve diğer laboratuvarlardan yavaş yavaş daha olumlu raporlar geldi. Germanyumun gücü, biriken hidrojenin yanı sıra ağır metalleri dışarı atarak vücuttaki oksijeni arttırdığı gerçeğine dayanır. Geoxy 132'nin kandaki gama interferonunu (anti-viral aktivite) arttırdığı, makrofajları ve NK hücrelerini, T hücrelerini, B hücrelerini aktive ettiği ve anti-tümör aktivitesi sergilediği gösterilmiştir. Ancak Geoxy 132, elektriksel özelliği nedeniyle,

Germanyum ile Kişisel Deneyim
Şimdi, K. Asai ile ilk görüşmemden sonra, önümüzdeki 16 yıl boyunca birkaç yüz kanser vakasında aynı zamanda diğer hastalıklarla da Geoxy 132'yi Asai Germanyum Enstitüsü'nden kullanmaya başlayarak benzersiz ve akılda kalıcı sonuçlar elde ettiğimi belirtmek önemlidir. Onunla yakın temas kurdum; Ertesi yıl ders vermek için tekrar Avrupa'ya ve evime geldi. Sonra yıllar içinde hasta vakaları oluşturdum; 1987 yılına gelindiğinde, klinik deneyime dayanarak, çok sayıda resimli hasta vakası da dahil olmak üzere, germanyum üzerine bir kitap yazmak için yeterli deneyime sahip olduğuma karar verdim. Sonraki yıllarda Geoxy 132'yi yetişkinlerle, yaşlı hastalarla ve birçok çocukla kullandım. Biri, 100 mg kullanan (kan transfüzyonundan sonra) karaciğer sirozu olan 17 aylık bir kız çocuğuydu. harika bir sonuç ile günde Geoxy 132. 18 ay boyunca organik germanyum aldıktan sonra bile toksisite yoktu. Sadece inorganik germanyumda bulunan toksisite hakkında zaten yanıltıcı raporlar vardı. Hem çocuklarda hem de yetişkinlerde, gelişmiş bir kanserde olduğu gibi tam iyileşme elde etmek için günde 400 mg ve 600 mg'a kadar kullandım. 

Germanyum ve kanser hakkındaki kitabım, 1988'de, umutsuz bir beyin tümörü rahatsızlığı olan 11 yaşındaki bir çocuğun ve yaşamak için altı ay veya biraz daha fazla prognozlu bir babanın kliniğime geldiği bir duruma örnek veriyor. Bu çocuk, 1990'a kadar günde 250 mg Geoxy 132 tedavisimi aldıktan sonra tamamen iyileşti. Bugün, çocuk alternatif yöntemler de kullanan bir tıp doktorudur. Prof. Serge Jurasunas Doğal Tıbbı Olan Kolonda Sağlık ve Hastalık Başlıyor adlı yeni kitabımda , 1983-1988 yılları arasında, 314-315 ve 318-319 sayfalarındaki klinik vakalar bölümünde tedavi edilen genç hastalar hakkında çok sayıda etkileyici sonuçlar. 30 yıl geçtikten sonra, bu hastalar yetişkinliğe ulaşmak için hala sağlıklıydı.

Organik Germanyum ile Tedavi Edilen İlk Kanser Hastam
Hastaya hipofiz tümörü teşhisi kondu ve görüşünün% 90'ını sol gözünden kaybetti. Ameliyat yolunda önce doğal bir şey denemeye karar verdi. Günde 300 mg germanyum ile başladım; ve iki ay sonra, vizyonun% 100'ünü kurtardı. Üç ay sonra tümör gitti. Bu bana sağlam bir tümörde bile germanyumun ne kadar güçlü olduğunu gösterdi. Hastanın ameliyatı ve kemoterapisi yoktu. Ameliyatsız çıkarılan büyük bir tümörü olan benzer bir olgum var. Bugün işler farklı olabilir; Çoğu primer tümör için cerrahi tavsiye ederim.

Germanyum ve Toksisite
Asai Germanyum Enstitüsü tarafından 1971 yılına kadar yapılan toksikoloji testleri, organik germanyum seskioksitin yüksek dozda bile inanılmaz derecede güvenli olduğunu buldu. Bu sonuçlar, organik germanyum toksisitesinin olmadığını doğrulayarak Japonya ve ABD'deki diğer laboratuvarlar tarafından tekrarlanmıştır. Uzun süreli kullanımda bile organlarda birikme olmadı. 20-30 saatlik bir süreden sonra, böbrekler tarafından elimine edilerek vücutta hiçbir germanyum izinin bulunmadığı bulunmuştur. Japonya Deneysel Tıp Enstitüsü tarafından 90 dakikadan sonra sıçanlarda yapılan testlerde, böbrekte çok az miktarda germanyum buluyorsunuz, örneğin 15.00 ppm, böbreklere zarar verebilecek yeterli miktarda hiçbir şey.
     
Bununla birlikte, K. Asai'nin orijinal organik Geoxy 132'sini değil, inorganik germanyum alan hastalarda akut böbrek yetmezliği vakaları bildirilmiştir. İnorganik germanyum dioksit toksiktir ve vücutta birikir. Muhtemelen kötü böbrekleri olan yaşlı hasta ve zayıf hastalara verildikten sonra nefrotoksisite ve akut böbrek yetmezliği ile ilişkili idi. Hastalar 18 ay boyunca günde 600 mg inorganik germanyum alıyordu. Okada ve arkadaşlarının 1987'deki ilk raporu, germanyum Geoxy 132'nin itibarını iki renal uzlaşma vakası ile zedeledi. Yine, bu organik Geoxy 132 değil, inorganik germanyum dioksitti.
     
İki yıl sonra, Okada, tıpkı yıllar boyunca hastalarımda yaptığım gibi, kronik yüksek dozların güvenliğini göstererek organik germanyum seskioksit üzerindeki ilk pozisyonunu revize etti. Ne yazık ki, hasar zaten yapılmıştı; 1987'den gelen orijinal yanıltıcı Okada hatası, 20 yıldan fazla bir süredir, insanlara germanyumun sadece toksik değil, aynı zamanda böbrek hasarı ve ölümüne yol açtığı konusunda uyarıda bulunan makaleler ve TV programları ile sürekli olarak dile getirilmiştir.
     
1990'da, kitabımın yayınlanmasından sonra Fransa ve İngiltere'deki tepki histerik orana ulaştı, ancak ilginç bir soru ortaya çıktı: Neden 1967'den 1987'ye kadar organik germanyum tutarlı bir güvenlik kaydı gösterdi ve hiçbir iz bırakmadan kullanıldı ne olursa olsun böbrek ödün vermek? Yaklaşık 20 yıl sonra, 600 mg'a kadar yüksek dozda farklı dozajlarda Geoxy 132 kullanıldıktan sonra nasıl olur ve uzun vadede bile şikayet yoktu ve kimse ölmedi?

Asıl sorun, büyüyen bir pazar ihtiyacından yararlanmak için çeşitli Asya kaynaklarından gelen kirlenmiş inorganik germanyum olan kötü germanyum idi. Tabii ki, farmasötik ilaçlara da başvurabiliriz; Her yıl kaç bin kişi toksik etkilerden ölüyor? Televizyonda böyle bir tartışma gördünüz mü? Birkaç ay önce, gastroenterit ve bağırsak gazlarına karşı bir aşı aldıktan sonra üç bebek Fransa'da öldü. Ulusal bir gazetenin orta bölümünde sadece küçük bir makale yayınlandı, aşının kaldırılmayacağından bahsetti, ancak sadece doktorlar ve ebeveynler için risk konusunda bir uyarı alması gerekiyordu. Artık sosyal güvenlikten daha fazla geri ödeme yapılmayacak, ancak aşı yine de mevcut olacaktır. ABD'de yaşlı hastalara uygulanan psikiyatrik reçeteler yılda 15.000 vakanın ölümünden sorumludur.
     
Son olarak, Avrupa'da germanyum ithali yasaklandıktan sonra, 1973'ten 1992'ye kadar Geoxy 132 ile kanser, skleroderma, Raynaud hastalığı ve romatoid artrit gibi hastalıkları tedavi etmek için önemli deneyim kazandım. Portekiz, Avusturya germanyumu yasaklamak için Portekiz sağlık otoritesine güçlü bir baskı uygulayana kadar serbestçe ithal edilebildiği son ülkeydi. Bu, özellikle antikanser ajanı Ukrain'un yasaklanması hakkındaki üzücü hikayeden sonra sürpriz değildi. Benim makalesine bakın Townsend Mektubu , Şubat 2013-Mart ( "Doğal Antikanser Ajan Ukrayna'daki karşı Avusturya'da bir Mediko-Politik Plot").
     
Tabii ki, bugün piyasada birkaç germanyum kaynağı var, ancak kalite, saflık ve kaynak konusunda dikkatli olmak gerekiyor. Geoxy 132'nin mucizevi bir bileşik olduğu ve bir ilaç değil, Doğa veya Tanrı'dan gerçek bir hediye olduğu doğrudur. Kanser hastaları ve germanyum hakkındaki kitabımda sunduğum diğer hastalık vakaları ile hayatımda gerçekten harika anlar yaşadım. Bu maddenin gücü hakkında abartmıyorum ve organik germanyum hakkında daha fazla hikaye yayınlayacağım ve yeni bloguma fotoğraflı vakalar ekleyeceğim ( https://naturopathiconcology.blogspot.com ).

Referanslar
Ge132 ile tedavi edilen farelerden elde edilen makrofajların antitümör aktivitesi. Proc Japonya Kanser Derneği. 38 yıllık toplantı. Tokyo 1979.
Asai K. Mucizevi tedavi, organik germanyum. Japonca yayın. 1981.
Aso H ve diğ. Farklı uygulama yöntemleri kullanıldığında bir organik germanyum bileşiği (Ge132) farelerinde antitümör etkisi. Gan To Kagaku Ryoho . 1985; (12) 12: 2345-2351.
Jurasunas S. Le Germanium Une yanıtı, Sida . Ed. Kova Cenevre 1989. İsviçre.
Miyao K. Yeni organogermanyum Ge132 üzerinde toksikoloji ve birinci aşama çalışmaları. Güncel İnf . 1980; 2: 1527-9.
Mizushima Y ve diğ. Farelerde germanyum ile bozulmuş immünormanson restorasyonu. Uluslararası Arch Allergy Appl Immuno . 1989; 63: 338-339.
Okada S, Kiyana S, Oh Y ve ark. Kalıcı böbrek fonksiyon bozukluğu, germanyum içeren bileşiklerin kronik alımı ile indüklenir. Güncel Terapötik Araştırma . 1987; 41: 265-275.
Sato I. Yeni yeni organogermanyum bileşiğinin antitümör aktivitesi. Ge132. Japon Kanser Kemoterapi Dergisi . 1979; 6: 79-83.
Sato I ve diğ. Yeni organik germanyum bileşikleri ile bağışıklık tepkisinin modifikasyonu ile ilişkili olarak tümör büyümesinin ve metastazların inhibisyonu. J Biol Yanıt Değiştiricileri . 1985; 4 (2): 159-168.
Yashidi M, Arimori I. Ge132'nin in vitro olarak insan doğal öldürücü hücrelerinin aktivitesi üzerindeki etkileri. Med Biol . 1982; 104: 87-89.

Serge Jurasunas, uluslararası alanda tanınmış bir naturopatik tıp doktoru ve kanser tedavisinde 50 yıllık klinik deneyime sahip naturopatik onkoloji profesörüdür. Kanser tedavisinde yenilikçi tedaviler geliştirmede öncüdür ve canlı kan analizi, oksidatif kurutulmuş kan testi ve iridoloji konularında uzmandır. Kolondaki yeni Sağlık ve Hastalık Başlangıcı dahil yedi kitabın yazarıdır Serge Jurasunas şimdi kanser hastalığı ve takip tedavisi ile ilgili moleküler belirteç testlerinde uzmanlaşmıştır. Uluslararası kabul görmüş bir öğretim görevlisidir ve Townsend Mektubuna sık sık katkıda bulunmaktadır .

Daha fazla bilgi ve kanser tedavisi, kolon detoksu ve moleküler belirteçler hakkında bilgi edinmek için lütfen adresini ziyaret edin.www.sergejurasunas.com . Germanyum hakkında daha fazla bilgi edinmek ve daha fazla hasta vakası okumak için blogumu takip et: https://naturopathiconcology.blogspot.com

KAYNAK : Townsendletter


Elli yıldan kısa bir süre önce çinko, manganez ve krom dahil olmak üzere birçok temel mineralin insan sağlığıyla alakasız olduğuna inanılıyordu. Bugün bilim adamları, her üçünün de uygun metabolik fonksiyon ve sağlık için hayati önem taşıdığını kabul ediyorlar. Şimdi araştırmacılar dikkatlerini kobalt, silikon, altın ve germanyum da dahil olmak üzere bir dizi ultra eser minerallere ayırıyorlar.

Başlangıçta 1886'da keşfedilen germanyum, inorganik germanyumun elektron transfer özellikleri, ilk yarı iletken transistörün 1948'in oluşturulmasında kullanılmasına yol açana kadar çok az ilgi gördü. Kısa süre sonra, bir Japon mühendis olan Dr. Kuzihiko Asai, fosilleşmiş bitki kalıntıları, büyük miktarda germanyum içeriyordu. Toprak kabuğunda çok az germanyum meydana geldiğinden, Dr.Asai'nin araştırma bilim adamları bitkilerin germanyum içerdiğinden şüphelenmemiş olana kadar, milyonda sadece 7 parçanın ortalaması.

Asai, ginseng, shiitake mantarları, aloe vera, karakafes, sarımsak ve klorella gibi tıbbi bitkilerin bu nadir mineralin çok yüksek doğal konsantrasyonları içerdiğini keşfettiğinde organik germanyumun insan sağlığındaki potansiyel faydalarını fark etti. terapötik aktivitelerinin çoğunu açıkladı.

Asai, 100-300 mg arasında değişen dozlarda organik germanyum denedi. ve bunların romatoid artrit, gıda alerjileri, yüksek kolesterol seviyeleri, Candida albicans, kronik viral enfeksiyonlar ve kanser tedavisinde etkili olduğunu buldu. Germanyum ayrıca ağrıyı kontrol etmeye yardımcı olan etkileyici aktiviteyi de kanıtladı.

Organik ve İnorganik Germanyum: Organik germanyumun, elektriği verimli bir şekilde iletmek için yarı iletken olarak kullanılan ve hatta dakika konsantrasyonlarında oldukça toksik olan inorganik germanyum ile karıştırılmaması gerektiği vurgulanmalıdır. Karşılaştırma olarak, organik germanyum kapsamlı toksikolojik (akut, sub-akut, kronik ve üreme) ve farmakolojik çalışmalarda kapsamlı bir şekilde incelenmiştir ve neredeyse toksik olmadığı bulunmuştur.

Aktivite ve Fonksiyon: Germanyum, hücresel oksijenasyonu iyileştirmek için kendisini oksijene bağlayarak işlev görür. Vücut, bağışıklık sistemini desteklemek ve vücudun toksinleri atmasına yardımcı olmak için daha fazla oksijene ihtiyaç duyar. Diğer araştırmacılar, germanyumların dokuların oksijenlenmesini artırmadaki rolünü destekledi ve Amerikan ve Japon kurumlarında tıbbi olarak denetlenen germanyum çalışmaları devam ediyor. Tıbbi gözetim altında çok çeşitli semptomları olan birçok hasta 500 ila 1000 mg arasındaki dozlarda germanyum ile tedavi edilmiştir. günde.

Journal of Orthomolecular Medicine ayrıca germanyumun bağışıklık fonksiyonlarını arttırabilen ve bunları optimal aralıklarda koruyabilen dramatik bir immünostimülan olduğunu tespit etti. Germanyumun antiviral aktiviteye sahip olduğu ve makrofajları ve doğal öldürücü hücreleri aktive edebildiği gösterilmiştir. Kanıtlar ayrıca organik germanyumun interferon üretimini arttırdığını ve onu bir immüno-uyarıcı yaptığını göstermektedir.

Sağlıklı, artritik veya kanser deneklerin bir çalışmasında organik germanyum, doğal öldürücü (NK) hücre aktivitesini uyarırken T ve B Iemfosit fonksiyonunu normalleştirmiştir. Bu ve diğer sonuçlar interferon üretimi ile yakından ilişkilidir (yani antikor üreten hücrelerin çoğalması, vb.). İnsanlarda bu bulgular, organik germanyum alan laboratuvar hayvanlarında görülen makrofajlar, nötrofiller ve lenfositlerin hem sayısında hem de aktivitesinde gözlenen artışlara benzer.

Kanser: Organik literatürde on iki in vivo ve in vitro hayvan kanserojenliği çalışması bilimsel literatürde bildirilmiştir. Bu çalışmaların hiçbirinde organik germanyumun kanserojenliğine dair herhangi bir kanıt bildirilmemiştir. En çarpıcı olanı, organik germanyumun lösemi, sarkomlar, Semptomlar ve adenokarsinomlar da dahil olmak üzere deneysel olarak indüklenen kanserlerin büyümesini durdurduğunu bildiren tutarlı bulgulardır.

Organik germanyum, bu hayvanların hayatta kalma sürelerini arttırmanın yanı sıra kanserlerinin metastatik yayılmasını geciktirmiştir. Bu organik germanyumun insanlarda yeni bir antikanser ajanı olabileceğini düşündürmektedir. Japonya'daki araştırmacılar, organik germanyumun belirli kanserlere karşı etkinliği için çift kör plasebo (faz lll) çalışmalarına başladılar.

Organik germanyumun güvenliğine yönelik daha fazla destek, in vitro kanser hücreleri üzerinde doğrudan sitotoksik bir etkiye sahip olmadığı ve böylece çevreleyen kanserli olmayan dokunun zarar görmesini önlediği bulgusundan gelir. Aynı zamanda, organik germanyumun, konağın doğal antikanser savunma sistemini uyararak bir antikanser ajan olarak çalıştığı hakim teorisini de desteklemektedir.

Kalp Hastalığı: Hayvan deneyleri, hipertansiyon ve kalp hastalığında organik germanyum için bir rol önermektedir. Bununla birlikte, çok sayıda kanser çalışmasının aksine, destekleyici bulgular sınırlıdır. Bir çalışma, uyarılmış hipertansiyonu olan sıçanlara organik germanyum verdi ve kan basıncı seviyeleri normale düştü. Özellikle ilgi çekici olan, organik germanyumun kan basıncını çok düşmeye zorlamamasıydı. Pek çok antihipertansif ilacın aksine, organik germanyum uygulaması kan basıncını sadece normal seviyelere döndürdü. Hem insan klinik hem de deneysel çalışmalardan sonra benzer sonuçlar bildirilirse, bu, organik germanyumun diğer birçok anti-hipertansif ilaca göre önemli bir avantaj sağlayabilir.

Toksikoloji - Farmakoloji: Irwin'in intraperitoneal olarak organik germanyum verilen fareler yöntemiyle çok boyutlu davranışsal gözleminde herhangi bir anormallik görülmemiştir. Japonca atıflar da dahil olmak üzere yayınlanan literatürün dikkatlice gözden geçirilmesi, cerrahi sonrası ve gevşek dışkıdan şikayet eden yüksek terapötik dozlar alan diğer hastalarda nadiren herhangi bir yan etki olmaksızın organik germanyumun hemen hemen hiç bulunmadığını tespit etti. Ancak bu şikayetler organik germanyumun kesilmesinden sonra azaldı. Tek bir diyabetikte advers etkilerin anekdot raporları yayınlanan kaynaklar yoluyla doğrulanamamıştır. Hayvan çalışmaları organik germanyumun solunum, tansiyon veya elektrokardiyogram (EKG) üzerinde hiçbir etkisi olmadığını bulmuştur.

Organik germanyumun farmakokinetik (emilim, boşaltım, dağılım ve metabolizma) çalışmaları, laboratuvar hayvanlarına oral uygulamadan sonra kan, doku ve organlarda hızla kaybolduğunu bulmuştur. Bu çalışmalar ayrıca organik germanyumun uygulamadan 1 ila 1,5 gün içinde neredeyse tamamen atıldığını göstermektedir. Bu, önerilen günlük dozlarda alındığında vücutta herhangi bir birikim olmadığını gösterir.

Literatürün gözden geçirilmesi, organik germanyumun alerjik reaksiyonlarına dair bir rapor bulamadı. Bununla birlikte, böyle bir reaksiyonun duyarlı kişilerde meydana gelmesi her zaman mümkündür, bu da organik germanyum uygulamasının izlenmesi gerektiğini gösterir.

Germanyum için önerilen bir doz yoktur. Gıda toleransı 100-200 mg gibi düşük dozlarda iyileştirilirken, kandida ile ilişkili semptomların 100 mg'dan daha azına yanıt verdiği bilinmektedir. günde. Germanyum güvenlidir ve 48 saat içinde vücuttan tamamen salgılanır. nutritionreview.org

Organik Germanyum Nedir Faydalari Nelerdir Organik Germanyum Nedir Faydalari Nelerdir Reviewed by Gano Excel İzmir on Temmuz 12, 2020 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.